BALIKESİR SINDIRGI İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezi Sınav 2 Haziran Cumartesi Günü Yapılacak.

Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezi Sınav 2 Haziran Cumartesi Günü Yapılacak.

8.sınıf öğrencilerinden isteyen öğrencilerin katılacağı sınav iki bölüm halinde uygulanacak, çoktan seçmeli 90 soru aynı gün cevaplandırılacak.

Birinci bölüm sözel alandan oluşacak. Türkçe dersinden 20,  T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük dersinden 10,  Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinden 10, Yabancı Dil dersinden 10 olmak üzere toplam 50 soru sorulacaktır. İlk bölüm saat 09.30’da başlayacak ve 75 dakika sürecek.

                                                    

İkinci bölüm sayısal alandan oluşacak. Matematik dersinden 20, Fen Bilimleri dersinden 20 olmak üzere toplam 40 soru sorulacak. İkinci bölüm saat 11.30’da başlayacak ve 60 dakika sürecek.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İbrahim IŞIK, 2 Haziran’da uygulanacak sınav öncesinde:

 

Sevgili Öğrenciler, başarının tek göstergesi sınavlar değildir. Sizlerin milli ve manevi değerlerine sahip çıkan ahlaklı, saygılı, donanımlı, vatana ve millete hayırlı bireyler olarak yetişmesi iftihar sebebimizdir. Sizlerin hem sınavlar da hem de hayatın her alanında başarı göstermeniz en büyük temennimizdir.” Diyerek öğrencilerimize başarılar dilerken  huzurlu bir sınav temennisiyle sınavda görev yapacak tüm yönetici, öğretmen ve görevlilere de kolaylıklar diledi.

Akhisar Cad. Sındırgı Hükümet Konağı Kat 3 P.K. 10330 Sındırgı / BALIKESİR - 0(266) 516 10 65

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.