BALIKESİR SINDIRGI İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Beyaz Bayrak Projesi

Beyaz Bayrak Projesi

Beyaz Bayrak Projesi kapsamında, yeterli ve kaliteli eğitim almış sağlıklı nesiller yetiştirilerek toplum sağlığının korunması, geliştirilmesi ve yaşam kalitesinin yükseltilmesi amacıyla çocuklarımızın eğitildiği okullarımızın temizlik ve hijyen açısından belirli kriterler esas alınarak Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı ile işbirliği içerisinde denetlenmesi, okul sağlığının iyileştirilmesi hususunda teşvik edilmesi ve bu konuda gayret gösteren okullarımızın Beyaz Bayrak ve Sertifika ile ödüllendirilmesi amaçlanmıştır.

2014-2015 eğitim öğretim yılında Beyaz Bayrak Projesi kapsamında başvuruda bulunup Beyaz Bayrak almaya hak kazanan İlçemiz Makbule Efe Anadolu Lisesi, İmam Hatip Ortaokulu, Yağcıbedir Ortaokulu, 3 Eylül Anaokulu, Kurtuluş İlkokulu ve Gölcülk İlkokulu/Ortaokulu Müdürlerine Sayın Kaymakamımız Ercan ATEŞ tarafından Beyaz Bayrak ve Sertifikaları 19 Mayıs 2015 Salı günü İlçemiz Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi´ nde düzenlenen törende teslim edilmiştir.

 

   
   
   
   
   
   

Akhisar Cad. Sındırgı Hükümet Konağı Kat 3 P.K. 10330 Sındırgı / BALIKESİR - 0(266) 516 10 65

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.